Kalium Effervescens jest lekiem uznany za najbardziej skuteczny w swojej kategorii

Nowotwór złośliwy tym się różni od łagodnego, że jego tkanki są niedojrzałe, tzn. ich budowa jest dużo mniej zróżnicowana, niż powinna, różni się zatem znacząco od tego, jak normalnie powinny wyglądać dane komórki.

Komórki nowotworów złośliwych rozrastają się bardzo szybko, nie znajdują się w torbie i charakteryzują się atypią, czyli nieprawidłowymi dla danej komórki cechami. W przeciwieństwie do nowotworu łagodnego więc nowotwór złośliwy jest w stanie się rozprzestrzeniać.

Dzieje się tak wówczas, gdy komórki nowotworowe wrastają pomiędzy zdrowe, co sprawia, że dane narządy przestają funkcjonować należycie. Gdy wrasta w ten sposób w naczynia krwionośne i limfatyczne, ogranicza światło tych narządów, powodując rozprzestrzenienie komórek rakowych po całym organizmie razem z krwią.

Gdy zgromadzą się w nowym miejscu, tam powstaje nowy guz – nazywa się to przerzutem. Niemożliwe staje się więc chirurgiczne usunięcie guza, ponieważ nawet jeśli usunąć guz pierwotny, zdążył się on już rozpowszechnić w inne partie ciała, co powoduje późniejsze ostre nawroty choroby, które są śmiertelne.

Warto zaznaczyć, że potocznie nazywa się po polsku rakiem wszystkie nowotwory złośliwe, choć jest to błędne. Słowo „rak” określa jedynie nowotwór złośliwy tkanki nabłonkowej. Tak więc można by rzec, że każdy rak jest nowotworem złośliwym, ale nie każdy nowotwór złośliwy jest rakiem. Nowotwory złośliwe nienabłonkowe nazywa się mięsakami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *