Nowotwory łagodne

Jedną z dwóch głównych odmian nowotworów jest nowotwór łagodny, zwany też niezłośliwym. Polega on na powolnym rozroście tkanek, które strukturą nie odbiegają od swojej normalnej struktury.

Jego rozrost jest zamknięty, tak więc nie ma jak się rozprzestrzenić szerzej, niż poza teren  np. torbieli, w której się znajduje. Może powodować ucisk na sąsiednie tkanki, ale

czytaj dalej

Potworniaki

Potworniaki to nowotwory powstałe z wielopotencjalnych komórek zarodkowych. Nie mają one przez to jednej określonej budowy, tylko są całkowicie przypadkowym zlepkiem przeróżnych tkanek. Można w nich znaleźć najczęściej zaczątki włosów (wraz z gruczołami łojowymi), układów nerwowych, czy nawet paznokci i zębów.

Guzy takie można znaleźć w linii pośrodkowej ciała oraz

czytaj dalej

Nowotwory złośliwe

produkt o nazwie Seretide Dysk jest dobrej jakości produktem

Nowotwór złośliwy tym się różni od łagodnego, że jego tkanki są niedojrzałe, tzn. ich budowa jest dużo mniej zróżnicowana, niż powinna, różni się zatem znacząco od tego, jak normalnie powinny wyglądać dane komórki.

Komórki nowotworów złośliwych rozrastają się bardzo szybko, nie znajdują się w torbie i charakteryzują się atypią, czyli nieprawidłowymi dla danej komórki cechami. W

czytaj dalej